چرخ خیاطی چیست؟

10 / 10
از 1 کاربر

چرخ خیاطی چیست؟

چرخ خیاطی سال ها پیش به منظور دوخت انواع مختلف پارچه و مواد قابل دوخت اختراع شد. تا قبل از اختراع چرخ خیاطی تمام کارهای دوخت از جمله دوخت پوشاک و غیره به صورت دستی انجام می شد. چرخ خیاطی در ابتدا کاملا به صورت دستی و مکانیکی بوده است اما به مرور زمان چرخ خیاطی الکتریکی اختراع شد. این نوع چرخ خیاطی با نیروی برق عمل می کند و کار دوخت را انجام می دهد.

امروزه انواع چرخ خیاطی متفاوت است. از چرخ خیاطی برای دوخت های مختلف مانند دوخت پوشاک، دوخت مبلمان، روکش اتومبیل، چرم و بسیاری دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. چرخ خیاطی امروزه امکان انجام دوخت های تزئینی را نیز فراهم کرده است. در حال حاضر می توان از چرخ خیاطی برای ایجاد دوخت های تزئینی مانند گلدوزی، ترمه دوزی، مروارید دوزی و غیره نیز استفاده می شود. چرخ خیاطی دارای انواع مختلفی است از جمله چرخ خیاطی صنعتی که تنها برای یک نوع دوخت طراحی و تخصص یافته اند و برای دوخت های صنعتی و سنگین مورد استفاده قرار می گیرد، چرخ خیاطی خانگی که همانطور که از نام آن پیدا است برای کاربردهای خانگی و حجم دوخت نسبتا کم مورد استفاده قرار می گیرد و چرخ خیاطی سردوز که نوعی چرخ خیاطی صنعتی برای دوخت لبه های پارچه است.

چرخ خیاطی در برندهای مختلف وجود دارد در واقع کارخانه های بسیاری در این صنعت به رقابت پرداخته اند به طوری که برای خرید چرخ خیاطی با برندهای مختلف بسیاری روبه رو خواهید شد. از جمله نام های تجاری مطرح در زمینه چرخ خیاطی می توان از چرخ خیاطی ژانومه ، چرخ خیاطی برنینا، چرخ خیاطی کاچیران، چرخ خیاطی مارشال، چرخ خیاطی صنعتی جک ، چرخ خیاطی صنعتی ژوکی ، چرخ خیاطی صنعتی زوجی و غیره نام برد.

قیمت چرخ خیاطی بسته به نوع، کارایی، برند و قابلیت های چرخ خیاطی متفاوت است. اما به طور کلی می توان گفت قیمت چرخ خیاطی که برای مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد بیشتر از چرخ خیاطی خانگی است. زیرا انواع چرخ خیاطی صنعتی قادر به انجام کار برای مدت طولانی هستند زیرا قدرت موتر آنها از انواع چرخ خیاطی خانگی بیشتر است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :