نگهداری از چرخ خیاطی

10 / 10
از 1 کاربر

نگهداری از چرخ خیاطی

چرخ خیاطی از جمله وسایلی است که استفاده از آن در چند سال اخیر رواج بسیاری داشته است. انواع چرخ خیاطی مختلف است از جمله چرخ خیاطی سردوز ، چرخ خیاطی صنعتی و چرخ خیاطی خانگی است که در هنگام خرید چرخ خیاطی باید توجه داشته باشید که نوع مناسب چرخ خیاطی را بری خود انتخاب کنید.

یکی از عواملی که باید در مورد چرخ خیاطی به آن توجه کنید، نگهداری از چرخ خیاطی است. نگهداری و مراقبت صحیح از چرخ خیاطی موجب افزایش عمر مفید چرخ خیاطی و عملکرد بهتر آن می شود. یکی از فاکتورهای مهم در نگهداری از چرخ خیاطی ، روغن کاری چرخ خیاطی است.

روغن کاری به موقع و صحیح چرخ خیاطی یکی از عوامل موثر در بهبود عملکرد چرخ خیاطی و جلوگیری از از کار افتادگی چرخ خیاطی می باشد. روغن زدن به چرخ خیاطی، یک کار اصولی است و باید طبق راهنمایی که در دفترچه چرخ خیاطی ارائه شده است باید انجام شود.

معمولا در دفترچه راهنمایی که در هنگام خرید چرخ خیاطی به همراه آن ارائه می شود، قسمت هایی از چرخ خیاطی را که نیاز به روغن کاری دارند، نمایش داده شده اند. روغن زدن چرخ خیاطی موجب می شود تا عمل دوخت به صورت روان و سریع انجام شود. در نتیجه، دوخت نهایی بهتر و با کیفیت تر خواهد بود. گاها عدم توجه به روغن کاری موجب می شود تا چرخ خیاطی به تعمیر نیاز پیدا کند. تعمیر چرخ خیاطی نیز هزینه زیادی را در بر خواهد داشت.

چرخ خیاطی دارای روغن های مخصوصی است که در فروشگاه های عرضه لوازم جانبی چرخ خیاطی یافت می شود. این روغن ها هزینه چندانی ندارند اما استفاده از آنها به منظور نگهداری از چرخ خیاطی بسیار مهم و ضروری است. 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :