نکاتی برای خرید چرخ خیاطی

10 / 10
از 1 کاربر

نکاتی برای خرید چرخ خیاطی

همیشه برای خرید هر وسیله ای باید ابتدا اطلاعاتی در مورد آن را بدانیم و به نکاتی برای خرید آن توجه کنیم. خرید چرخ خیاطی نیز از این قاعده مستثنی نیست. همانطور که می دانید، چرخ خیاطی وسیله ای مناسب و کاربردی برای دوخت مواد مختلف به یکدیگر به ویژه پارچه است. علاوه بر این چرخ خیاطی دارای انواع مختلفی است که هر کدام از آنها برای حجم و کار مشخصی طراحی و ساخته شده اند. از پرکاربردترین انواع چرخ خیاطی می توان به نمونه هایی از قبیل چرخ خیاطی سردوز، چرخ خیاطی صنعتی و چرخ خیاطی خانگی اشاره کرد.

برای خرید چرخ خیاطی باید علاوه بر نوع چرخ خیاطی به نکاتی توجه کرد. در این بخش سعی داریم اطلاعات مفید و کاربردی در مورد نکاتی برای خرید چرخ خیاطی برای شما کاربران عزیز ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

  • استحکام و مقاومت چرخ خیاطی: در هنگام خرید چرخ خیاطی، دقت داشته باشید که چرخ خیاطی را انتخاب کنید که از نظر جنس و کیفیت بدنه در رده خوبی قرار گرفته باشد. این امر موجب می شود تا چرخ خیاطی شما کمتر دچار آسیب و شکستگی شود.
  • نوع دوخت و سرعت چرخ خیاطی: انواع مختلف چرخ خیاطی دارای نوع و سرعت دوخت مختلف هستند. معمولا چرخ خیاطی صنعتی مانند چرخ خیاطی سردوز برای یک نوع دوخت طراحی شده اند و سرعت دوخت در آنها بالاست. اما نوع دیگر چرخ خیاطی که به آن چرخ خیاطی خانگی می گویند، نسبت به چرخ خیاطی صنعتی دارای سرعت پایین تری است اما به دلیل قابلیت نصب پایه های مختلف دوخت دارای انواع دوخت گسترده ای است.
  • میزان پروژه های دوخت: معمولا خیاطان ماهر و همچنین در کارگاه ها و کارخانه های دوخت از چرخ خیاطی صنعتی استفاده می کنند. این نوع چرخ خیاطی به گونه ای طراحی شده است که قابلیت دوخت حجم بالایی را در طول روز دارد بدون اینکه کارایی آن کاهش پیدا کند. اما خیاطان مبتدی و افرادی که به منظور تفریح اقدام به خیاطی می کنند، و به طور کلی دارای حجم پایینی از کار دوخت هستند بهتر است از چرخ خیاطی خانگی استفاده کنند.
  • ماکو: ماکو یکی از لوازم جانبی چرخ خیاطی است. دو نوع ماکو در چرخ خیاطی وجود دارد: ماکو گرد و ماکو دراز. ماکو گرد بهتر از ماکو دراز است زیرا در هنگام دوخت ایجاد لرزش و سر و صدا ایجاد نمی کند. بنابراین در هنگام خرید چرخ خیاطی به نوع ماکد در چرخ خیاطی دقت کنید.
  • قیمت چرخ خیاطی: با توجه به حجم کار خود باید نوع چرخ خیاطی را انتخاب کنید. اما در این میان باید قیمت چرخ خیاطی را نیز در نظر بگیرید. زیرا قیمت چرخ خیاطی یکی از مهم ترین فاکتورها در خرید چرخ خیاطی است.
  • خدمات پس از فروش: حدالامکان سعی کنید برندی از چرخ خیاطی را انتخاب کنید که دارای گارانتی پس از فروش و همچنین خدمات پس از فروش خوبی باشد. و همچنین در صورت نیاز به تعمیر داشتن، قطعات آن در بازار موجود باشد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :