نخ کردن سوزن چرخ خیاطی

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | چهارشنبه 22 ارديبهشت 1395 | نظرات کاربران ( 0 )

نخ کردن سوزن چرخ خیاطی

اولین گام برای شروع کار با چرخ خیاطی ، آماده سازی چرخ خیاطی است. در واقع تنظیم لوازم جانبی چرخ خیاطی که برای دوخت مورد نیاز است اولین قدم برای دوخت است. بدین گونه که ابتدا باید سوزن چرخ خیاطی را نخ نمایید. برای این منظور معمولا بر روی انواع چرخ خیاطی علائمی برای هدایت کابر برای نخ کردن چرخ خیاطی وجود دارد. اما در این مقاله سعی داریم در مورد نخ کردن سوزن چرخ خیاطی نکاتی را ارائه نماییم.

ابتدا باید توجه داشته باشید که چرخ خیاطی خاموش باشد. این کار برای امنیت بیشتر است. سپس باید ماسوره را در چرخ خیاطی بررسی کنید. زیرا یکی از فاکتورهای اصلی برای دوخت صحیح چرخ خیاطی ، کارکرد صحیح ماسوره است. اگر ماسوره به درستی در جای خود قرار نگیرد ممکن باعث شکسته شدن سوزن در چرخ خیاطی شود.

علاوه بر این باید توجه داشته باشید که ماسوره دارای نخ باشد. زیرا ماسوره در چرخ خیاطی تامین کننده نخ زیرین در چرخ خیاطی است. سپس با توجه به مسیر نخ که بر روی انواع چرخ خیاطی از جمله چرخ خیاطی سردوز ، چرخ خیاطی صنعتی و چرخ خیاطی خانگی به نحوی مشخص شده است، اقدام به نخ نمودن سوزن فرمایید.

اگر بر روی چرخ خیاطی علامتی برای هدایت مسیر نخ وجود نداشت می توانید از دفترچه راهنمای چرخ خیاطی که در هنگام خرید چرخ خیاطی همراه آن ارائه می شود، برای این منظور استفاده کنید. 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :