مقایسه چرخ خیاطی کامپیوتری و مکانیکی

10 / 10
از 1 کاربر

مقایسه چرخ خیاطی کامپیوتری و مکانیکی

یکی از ابتدایی ترین شکل چرخ خیاطی ، چرخ خیاطی مکانیکی و یکی از مدرن ترین انواع چرخ خیاطی ، چرخ خیاطی کامپیوتری است. به طور کلی می توان علاوه بر دسته بندی چرخ خیاطی بر مبنای کاربرد آنها به چرخ خیاطی خانگی و چرخ خیاطی صنعتی ، دستگاه های دوخت را براساس ساختار و عملکرد آنها به چرخ خیاطی دستی ، چرخ خیاطی مکانیکی و چرخ خیاطی کامپیوتری نیز طبقه بندی کرد.

در این مقاله قصد داریم دو نوع چرخ خیاطی مکانیکی و کامپیوتری را بر مبنای ساختار آنها مورد بررسی قرار دهیم. چرخ خیاطی مکانیکی دارای ساختار ساده و ابتدایی هستند. در مقابل چرخ خیاطی صنعتی ساختار پیچیده ای دارند و در تولید آنها از فناوری های پیشرفته استفاده شده است. از این رو قابلیت های این نوع چرخ خیاطی به مراتب بیشتر از انواع چرخ خیاطی مکانیکی است.

از نظر سرویس و تعمیر چرخ خیاطی ، تعمیر انواع چرخ خیاطی مکانیکی ساده تر است و گاها فرد می تواند این کار را به شخصه و بدون نیاز به تعمیرکار  انجام دهد. اما برای سرویس چرخ خیاطی کامپیوتری ، به دلیل ساختار پیچیده این چرخ خیاطی ها حتما باید از یک فرد متخصص در زمینه تعمیر چرخ خیاطی کمک بگیرید. قیمت چرخ خیاطی از دیگر تفاوت های این دو نوع چرخ خیاطی است. از این نظر چرخ خیاطی کامپیوتری نسبت به انواع چرخ خیاطی مکانیکی دارای قیمت بیشتری است. البته در حال حاضر می توان با ارتقا چرخ خیاطی مکانیکی ، قابلیت های آن را تا حدودی افزایش داد. در واقع امروزه برخی از انواع چرخ خیاطی وجود دارند که به صورت نیمه کامپیوتری هستند که قیمت آنها نسبت به انواع چرخ خیاطی کامپیوتری کمتر و در مقایسه با انواع مکانیکی چرخ خیاطی ، گران قیمت تر هستند.

بنابراین در هنگام خرید چرخ خیاطی باید دقت داشته باشید که نمونه ای را انتخاب کنید که دارای قابلیت های مورد نیاز شما باشد. فروشگاه چرخ خیاطی یکی از فعالان در عرصه فروش چرخ خیاطی است که به شما این امکان را می دهد تا قبل از خرید انواع چرخ خیاطی را با هم مقایسه کنید و در نهایت بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب نمایید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :