مشکلات رایج در دوخت به وسیله چرخ خیاطی

10 / 10
از 1 کاربر

مشکلات رایج در دوخت به وسیله چرخ خیاطی

چرخ خیاطی کاربرد فراوانی پیدا کرده است. امروزه افراد زیادی از چرخ خیاطی استفاده می کنند. در حین استفاده از چرخ خیاطی ممکن مشکلات فراوانی رخ دهد که علت اصلی آن عدم دقت به نکات استفاده از چرخ خیاطی است. در این مقاله قصد داریم برخی از مشکلات رایج چرخ خیاطی را برای شما کاربران عزیز شرح دهیم.

چرخ خیاطی ممکن است در هنگام انجام دوخت به طور ناگهانی از کار بایستد. علت از کار افتادن چرخ خیاطی ریشه در مواردی مانند شیوه نخ کردن سوزن در چرخ خیاطی و صحیح قرار نگرفتن پارچه در زیر سوزن چرخ خیاطی دارد.

مشکل پاره شدن نخ در چرخ خیاطی نیز به دلیل کیفیت کم نخ، سوزن و همچنین قرقره در چرخ خیاطی است.

از عمده ترین مشکلات رایج در دوخت با چرخ خیاطی، می توان به شکست سوزن چرخ خیاطی اشاره کرد. از لوازم جانبی چرخ خیاطی پرکاربرد می توان به سوزن چرخ خاطی اشاره کرد. سوزن در چرخ خیاطی یکی از مهم ترین و اصلی ترین اجزا چرخ خیاطی به حساب می آید و شکست آن موجب توقف دوخت می شود. شکست سوزن در چرخ خیاطی در اثر نصب نادرست، خم شدن سوزن و عدم تطبیق سوزن با پارچه رخ می دهد.

ایجاد سرو صدای ناهنجار نیز گاها در چرخ خیاطی مشکلاتی را ایجاد می کند و موجب کندی فرآیند دوخت و در نهایت از کارافتادن چرخ خیاطی می شود. در صورت بروز صدای ناهنجار، چرخ خیاطی نیاز به تعمیر و نگهداری دارد. از این رو باید پرزهایی را که در داخل چرخ خیاطی در بخش های مختلف چرخ خیاطی جمع شده اند با استفاده از یک برس از بین برده و سپس اقدام به روغن کاری نمایید. برای این منظور به طور کامل در مقاله " نگهداری از چرخ خیاطی " توضیح داده شده است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :