رفع مشکل ایجاد دوخت سست با چرخ خیاطی

10 / 10
از 1 کاربر

مشکل ایجاد دوخت سست با چرخ خیاطی

چرخ خیاطی از جمله وسایلی که کاربرد آن در عین راحتی ممکن مشکلاتی را نیز به وجود آورد. دوخت با چرخ خیاطی نسبتا آسان است. اما گاها در هنگام دوخت با چرخ خیاطی به مشکلاتی بر می خوریم که ممکن است زمان دوخت را افزایش دهد که در صورت عدم اطلاع از چگونگی رفع این مشکل در چرخ خیاطی، ممکن است مجبور به صرف هزینه های گزاف تعمیر و سرویس چرخ خیاطی شویم.

در این بخش از مقالات آموزشی کار با چرخ خیاطی قصد داریم شما را با چگونگی رفع مشکل دوخت شل با چرخ خیاطی آشنا کنیم. یکی از فاکتورهای مهم در دوخت با چرخ خیاطی ، ایجاد دوخت نهایی محکم و مرتب است. اما در برخی مواقع در هنگام کار با انوا چرخ خیاطی از جمله چرخ خیاطی خانگی و چرخ خیاطی صنعتی متوجه می شویم که دوخت انجام شده با چرخ خیاطی سست است و از استحکام کافی برخوردار نیست.

در هنگام بروز این مشکل باید لوازم جانبی چرخ خیاطی مانند ماسوره ، ماکو و سوزن را بررسی کنید. اگر ماسوره به خوبی پیچیده نشده باشد، اگر شکاف های بین ماکو سایر قطعات چرخ خیاطی دارای پرز و گرد و خاک باشد و یا در صورت شل بودن و یا مناسب نبودن سوزن چرخ خیاطی امکان دارد، دوخت حاصل دارای استحکام نباشد.

علاوه بر این، تنظیم کشش نخ نیز در بروز این مشکل در چرخ خیاطی دارای نقش اساسی است. بنابراین با چک کردن، کشش نخ و اطمینان از سفت بودن آن می توانید به کار با چرخ خیاطی خود ادامه دهید. اصلی ترین عوامل بروز مشکل ایجاد دوخت سست با چرخ خیاطی مواردی است که در این مقاله مطرح شد. بنابراین در صورت مواجهه با این مشکل نیازی به صرف هزینه برای تعمیر وجود ندارد و شما به راحتی می توانید تنها با بررسی برخی اجزا چرخ خیاطی ، آن را برطرف کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :