دوخت پارچه پشمی با چرخ خیاطی

10 / 10
از 1 کاربر

دوخت پارچه پشمی با چرخ خیاطی

با استفاده از چرخ خیاطی می توان پارچه های مختلف را دوخت. البته نوع چرخ خیاطی در دوخت انواع مختلف پارچه بسیار تاثیر گذار است. همانطور که می دانید به طور کلی می توان انواع چرخ خیاطی را به دسته های چرخ خیاطی خانگی و چرخ خیاطی نعتی مانند چرخ خیاطی سردوز طبقه بندی کرد. برای دوخت پارچه های پشمی تقریبا می توان از انواع مختلف چرخ خیاطی استفاده کرد. اما این نوع پارچه به موجب پرزهایی که دارد دوخت آن با چرخ خیاطی کمی دشوار است. از این رو برای دوخت پارچه پشمی با چرخ خیاطی باید برخی از نکات را در نظر گرفت.

در این مقاله سعی بر این است تا روش دوخت این نوع پارچه با چرخ خیاطی را برای شما کاربران عزیز شرح دهیم. جمع شدن پارچه پشمی و حلقه زدن پرزهای این نوع پارچه در اطراف پایه و سوزن در چرخ خیاطی ، عمده ترین مشکل دوخت این نوع پارچه ها می باشد. به منظور عدم بروز چنین مشکلی باید در هنگام دوخت پارچه پشمی با استفاده از چرخ خیاطی ، مراحل زیر را طی نمایید. در ادامه به صورت کاملا صریح و به سادگی طرز دوخت پارچه پشمی را برای شما ارائه کرده ایم.

  • به مانند دوخت سایر انواع پارچه ها، گام اول برای استفاده از چرخ خیاطی ، آماده سازی چرخ خیاطی و پارچه است.
  • پس از آماده شدن چرخ خیاطی باید کار دوخت را شروع کنیم. برای این منظور پارچه پشم را در زیر سوزن در چرخ خیاطی گذاشته و بین پارچه و سوزن یک لایه دستمال کاغذی و یا لایه چسب قرار می دهیم. استفاده از لایه چسب برای این کار بسیار کاربردی تر است زیرا لایه چسب نسبت به دستمال کاغذی ، مستحکم تر است و دوخت آن آسان تر است.
  • در هنگام دوخت باید توجه داشته باشید که از جمع شدن لایه چسب در زیر چرخ خیاطی جلوگیری نمایید.
  • در نهایت نیز به راحتی لایه چسب از پارچه پشمی جدا می شود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :