دوخت پارچه جین با چرخ خیاطی

10 / 10
از 1 کاربر

دوخت پارچه جین با چرخ خیاطی

با چرخ خیاطی می توان تقریبا تمام انواع پارچه ها را دوخت. برای دوخت هر نوع پارچه با چرخ خیاطی باید نکاتی را رعایت کرد. این نکات موجب می شود تا دوخت متناسب با نوع پارچه صورت بگیرد و در نتیجه آسان تر و دقیق تر انجام خواهد شد. دوخت پارچه جین با چرخ خیاطی نیز به همین صورت است. این نوع پارچه جز انواع پارچه های ضخیم است که برای دوخت آنها باید از سوزن های نسبتا ضخیم در چرخ خیاطی استفاده کرد.

سوزن و پایه دوخت، جز لوازم جانبی های مورد استفاده در چرخ خیاطی هستند که باید متناسب با نوع پارچه انتخاب شوند. انتخاب صحیح این قطعات در چرخ خیاطی کار دوخت پارچه های مختلف نظیر پارچه جین را آسان تر و راحت تر می نماید. علاوه بر استفاده از قطعات صحیح در چرخ خیاطی باید نکاتی را نیز درمورد خود پارچه رعایت کرد تا عمل دوخت آسان تر و سریع تر انجام شود.

تمام انواع پارچه ها به خصوص پارچه جین باید قبل از دوخت با چرخ خیاطی شسته شوند. این کار باعث می شود تا پارچه نرم تر شود و در نتیجه با چرخ خیاطی راحت تر دوخت شود. البت گاها این کر را برای تثبیت رنگ و ممانعت از آب رفتن پارچه نیز انجام می دهند.

به منظور اطمینان از تنظیمات صحیح در چرخ خیاطی ، ابتدا دوخت را بر روی پارچه های هم جنس با جنس کار، به صورت امتحانی انجام دهید و فاکتورهایی نظیر تنظیم کشش نخ، عرض دوخت و غیره را بررسی و به درستی تنظیم کنید.

سرعت دوخت برای دوخت این نوع پارچه باید کم باشد تا از شکستن سوزن جلوگیری شود و در قسمت های ضخیم بهتر است دسته چرخ خیاطی را با دست بچرخانید. و سرعت را تا حد امکان کاهش دهید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :