دلیل پاره شدن نخ ماسوره در چرخ خیاطی

10 / 10
از 1 کاربر

دلیل پاره شدن نخ ماسوره در چرخ خیاطی

در هنگام کار با چرخ خیاطی ممکن است مشکلات متعددی رخ دهد. این مشکلات را می توان در زمانی کوتاه تنها با بررسی بخش های مختلف برطرف کرد. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در مورد دلایل مختلف پاره شدن نخ در چرخ خیاطی بیان کنیم.

پاره شدن نخ ماسوره در چرخ خیاطی می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. رفع این مشکلات نیاز به تخصص بالایی ندارد تنها شما می توانید با بررسی بخش هایی نظیر ماکو ، پیچ تنظم کشش نخ و غیره ، این مشکل را ریشه یابی کرده و از بین ببرید. ماسوره نقش بسیارمهمی را در انجام صحیح دوخت توسط چرخ خیاطی ایفا می کند. اگر مشکلی در این بخش رخ دهد، فرآیند دوخت متوقف خواهد شد.

در ادامه به برخی از دلایل پاره شدن مکرر نخ در چرخ خیاطی اشاره خواهیم کرد:

  • در برخی از مواقع ، دلیل پاره شدن نخ، عدم مرغوبیت آن می باشد. اگر برای دوخت با چرخ خیاطی از نخ مرغوب استفاده نکنید ، امکان پاره شدن آن به صورت مکرر وجود دارد.
  • وجود گره در نخ نیز می تواند یکی از دلایل بروز این مشکل باشد. گره ها مانع از کارکرد صحیح ماسوره می شود.
  • میزان محکم بودن پیچ ماکو نیز در این مشکل نقش دارد. نباید پیچ ماکو بیش از حد محکم باشد زیرا موجب پاره شدن نخ خواهد شد.
  • عدم تنظیم صحیح کشش نخ نیز می تواند منجر به بروز این مشکل در چرخ خیاطی شود.
  • در هنگام پر کردن نخ ماسوره ، نباید نخ را خیلی محکم به ماسوره بپیچید زیرا در انتقال نخ برای دوخت به مشکل برخورده و پاره می شود.
  • یکی دیگر از دلایل بروز این مشکل در چرخ خیاطی عدم قرار گیری صحیح ماسوره در داخل ماکو است. برای رفع این عیب می توانید به سادگی این نکات را بررسی نمایید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :