تمیز کردن چرخ خیاطی

10 / 10
از 1 کاربر

تمیز کردن چرخ خیاطی

چرخ خیاطی به موجب دارا بودن قطعات مختلف و زیاد، دارای ساختار نسبتا پیچیده ای است. برای تمیز کردن چرخ خیاطی باید نکاتی را مورد توجه قرار دهید. قسمت های مختلف چرخ خیاطی نیاز به تمیز کردن دارند زیرا در غیر این صورت با گذشت زمان، این بخش ها دچار اصطحکاک شده و در نهایت ممکن است موجب از کار افتادن چرخ خیاطی شود. در این مقاله قصد داریم نحوه تمیز کردن چرخ خیاطی را برای شما کاربران عزیز شرح دهیم.

برای تمیز کردن چرخ خیاطی باید از وسایلی نظیر پارچه ، موچین و گردگیر استفاده کنید. توجه داشته باشید که پارچه مورد استفاده برای این منظور نباید پرز بدهد. قبل از شروع کردن به تمیز کردن، ابتدا باید چرخ خیاطی را از برق جدا کنید. برای سهولت کار می توانید اجزایی نظیر سوزن، ماسوره ، ماکو، قرقره و غیره را که قابل جدا شدن هستند، از چرخ خیاطی باز کنید. برای شروع کار ، پارچه را کمی مرطوب کنید و با آن بخش های خارجی چرخ خیاطی را تمیز نمایید. برخی از قسمت های چرخ خیاطی هستند که به دلیل ظریف بودن نمی توان آن ها را با پارچه تمیز کرد، از این رو برای پاکسازی این بخش ها می توانید از برس پرزگیر استفاده کنید.

پس از اتمام تمیزکردن قسمت های خارجی چرخ خیاطی ، نوبت به تمیز کردن بخش داخلی چرخ خیاطی می رسد. برای این منظور باید صفحه دستگاه را باز کنید. معمولا در داخل چرخ خیاطی پرزها و گرد و غبار زیادی جمع می شود که کارایی دستگاه را پایین می آورد، از این رو باید این پرزها را با استفاده برس گردگیر از بین ببرید. در اغلب مواقع در کنار ماکو تکه های نخ جمع می شود که باید این نخ ها را با استفاده از موچین خارج کنید.

پس اینکه داخل و خارج چرخ خیاطی را به طور کامل تمیز کردید باید با استفاده از روغن مخصوص ، قسمت های مختلف چرخ خیاطی را روغن کاری نمایید. در مقاله "نگهداری از چرخ خیاطی " به طور مفصل در مورد نحوه روغن زدن چرخ خیاطی توضیح داده شده است. در انتها می توانید چرخ خیاطی را به برق وصل کنید و به دوختن بپردازید. اما در ابتدا باید دوخت را بر روی یک پارچه به صورت تست انجام دهید تا در صورت وجود روغن اضافی ، از دستگاه خارج شود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :