بررسی چرخ خیاطی

10 / 10
از 1 کاربر

بررسی چرخ خیاطی

چرخ خیاطی از اجزا مختلفی تشکیل شده که عدم کارکرد هر بخش از چرخ خیاطی ، موجب توقف و یا کاهش عملکرد دوخت می شود. به منظور جلوگیری از بروز مشکل و همچنین برای بهبود نگهداری از چرخ خیاطی باید هر چند وقت یکبار به بررسی چرخ خیاطی بپردازیم.

بررسی اجزا چرخ خیاطی ، بسیارساده است و تنها نیاز به اندکی دقت دارد. با این حال اگر از این مشکلات ساده چشم پوشی نمایید، در نهایت مجبور به صرف هزینه های گزاف تعمیرات چرخ خیاطی خواهید شد. به طور ساده در این مقاله قصد داریم، شما را با موارد بررسی چرخ خیاطی آشنا کنیم.

گام اول از بین بردن پرزهایی است که در زیر اجزا چرخ خیاطی جمع می شود و می تواند عملکرد چرخ خیاطی را با مشکل مواجه نماید. برای این منظور به راحتی می توانید از یک قلمو برای حذف پرزها استفاده نمایید. پس ز از بین بردن پرزها، بخش ها و اجزای متحرک چرخ خیاطی را روغن کاری کنید. این کار موجب افزایش سرعت دوخت و بهبود قابلیت های چرخ خیاطی می شود.

یکی دیگر از مراحل بررسی چرخ خیاطی ، کنترل پیچ های چرخ خیاطی و محکم کردن آنها در صورت نیاز است.  زیرا سست شدن پیچ ها در چرخ خیاطی می تواند مشکلات زیادی را برای چرخ خیاطی ایجاد کند. و در نهایت بررسی سلامت سیم ها در چرخ خیاطی است. شاید این مهم ترین مرحله بررسی چرخ خیاطی باشد. زیرا در صورت بروز مشکل در سیم چرخ خیاطی احتمال برق گرفتگی وجود دارد که بسیار خطرناک است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :