برخی از عیوب دوخت با چرخ خیاطی

10 / 10
از 1 کاربر

برخی از عیوب دوخت با چرخ خیاطی

چرخ خیاطی در هنگام دوخت ممکن است با مشکلات متعددی روبه رو شود در این مقاله برخی از این مشکلات و علت رخداد آن ها را برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به دوخت با چرخ خیاطی شرح می دهیم.

عیوب رایج دوخت توسط چرخ خیاطی

  • اگر دوخت قسمت رویی پارچه شل باشد و یا در هنگام دوخت با چرخ خیاطی ، پارچه جمع شود ، دلیل آن سفت بودن نخ قرقره در چرخ خیاطی است. این مشکل میتواند به دلیل شل بودن نخ ماسوره نیز رخ دهد.
  • نخ ماسوره یا همان نخ زیرین چرخ خیاطی نیز ممکن است در حین دوخت پاره شود که دلیل آن تنظیم نادرست کشش نخ است.
  • قفل کردن چرخ خیاطی از دیگر مشکلات رایج و عیوب دوخت در چرخ خیاطی است که دلیل آن گیر کردن نخ و یا تجمع آن در اطراف ماکو و یا اتمام روغن چرخ خیاطی می باشد.
  • اگر نخ قرقره در حین دوخت پاره می شود، می تواند دلایلی نظیر تنظیم نادرست کشش نخ در چرخ خیاطی ، استفاده از نخ های با ضخامت متفاوت در قرقره و ماسوره، عدم تنظیم صحیح سوزن و یا گره در نخ زیرین داشته باشد.
  • شکست سوزن در هنگام دوخت از رایج ترین مشکلات دوخت به حساب می آید. سوزن در چرخ خیاطی از اصلی ترین اجزا محسوب می شود که بسیار حساس است. سوزن ممکن است به دلایلی همچون محکم بسته نشدن، کج بودن، انتخاب نامناسب سوزن و عدم نصب صحیح ماکو و غیره در حین دوخ بشکند. شکست سوزن در چرخ خیاطی می تواند بسیار خطرناک باشد بنابراین در هنگام کار با چرخ خیاطی حتما به سوزن آن دقت کنید.
  • ایجاد کوک های با اندازه های متفاوت می تواند به دلیل جمع شدن پرز و گرد و غبار در اطراف ماکو، عدم تنظیم صحیح سوزن و نخ شدن نادرست آن رخ دهد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :