ایمنی دوخت با چرخ خیاطی

10 / 10
از 1 کاربر

ایمنی دوخت با چرخ خیاطی

ایمنی دوخت با چرخ خیاطی از جمله مسائل مهم و اساسی در هنگام استفاده از چرخ خیاطی است. از آنجایی که چرخ خیاطی یک وسیله برقی است و دارای اجزا تیز و برنده است، می تواند در صورت عدم رعایت نکات ایمنی، خطرات زیادی را به وجود آورد. بنابراین در هنگام استفاده از چرخ خیاطی به منظور دوخت اشیا مختلف باید حتما نکات ایمنی را رعایت نمایید تا از بروز خطرات ناشی از چرخ خیاطی جلوگیری کنید. در این بخش، برخی از پیش پا افتاده ترین و در عین حال مهم ترین خطرات ناشی از چرخ خیاطی و نکات ایمنی برای جلوگیری از بروز آنها را برای شما کاربران عزیز شرح می دهیم.

شاید بیشترین خطر در مورد مهم ترین لوازم جانبی چرخ خیاطی، سوزن باشد. سوزن یک جسم نوک تیز و برنده است و در صورت عدم توجه در هنگام استفاده از چرخ خیاطی ممکن است به دست شما فرو رود. استفاده از انگشتدانه می تواند راه حل خوبی برای ممانعت از این مشکل باشد. علاوه بر این پارچه ضخیم و  یا وجود سنجاق در پارچه ممکن موجب شکستن نا به هنگام سوزن شود که بسیار خطرناک است.

جریان برق در چرخ خیاطی نیز می تواند مشکلات و خطرات جدی را به وجود آورد. بنابراین حتما بعد از اتمام کار با چرخ خیاطی و همچنین در هنگام تعویض اجزا چرخ خیاطی، آن را خاموش کرده و از برق بکشید. روشن بودن چرخ خیاطی در بلند مدت خطرات زیادی نظیر برق گرفتگی را به همراه دارد و به علاوه برای کودکان بسیار خطرناک است.برای جلوگیری از بروز این مشکل از یک محافظ برق برای پریز چرخخیاطی استفاده کنید.

دقت و هوشیاری در کاهش بروز مشکلات ناشی از عدم احتیاط در کار با چرخ خیاطی بسیار موثر است. علاوه براین نور کافی نیز در هنگام دوخت با چرخ خیاطی بسیار مهم و تاثیر گذار است. بنابراین برای جلوگیری از بروز مشکل در هنگام کار با چرخ خیاطی  تمام موارد ذکر شده را بررسی نمایید. 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :