انواع چرخ خیاطی

10 / 10
از 1 کاربر

انواع چرخ خیاطی

چرخ خیاطی دارای سابقه بسیار طولانی است و اختراع چرخ خیاطی به سال ها پیش بر می گردد. این طبیعی است که چرخ خیاطی نیز در طول سالیان دستخوش تغییرات شده و پیشرفت های زیادی کرده است. به موجب همین امر در طول سال های عمر چرخ خیاطی ، انواع مختلفی از چرخ خیاطی تولید و روانه بازار شده است. هرچه چرخ خیاطی پیشرفته تر باشد، قیمت چرخ خیاطی نیز بیشر خواهد بود.

چرخ خیاطی را می توان از نظر تامین انرژی برای فعالیت خود به دو دسته : چرخ خیاطی مکانیکی و چرخ خیاطی الکتریکی تقسیم کرد. انواع چرخ خیاطی مکانیکی همانطور که از نام آن مشخص است با نیروی دست عمل می کردند. این نوع چرخ خیاطی ، امروزه به ندرت یافت می شود و در واقع نسل های اولیه چرخ خیاطی محسوب می شود.

در مقابل چرخ خیاطی مکانیکی ، چرخ خیاطی الکتریکی وجود دارد. چرخ خیاطی الکتریکی ، نوعی چرخ خیاطی است که با نیروی برق کار می کند. انواع امروزی چرخ خیاطی از این نوع هستند. در این دسته انواع چرخ خیاطی از جمله چرخ خیاطی خانگی، چرخ خیاطی صنعتی ، چرخ خیاطی سردوز، چرخ خیاطی کامپیوتری و غیره قرار دارند. افراد بسته به نیازهایی که دارند اقدام به خرید چرخ خیاطی مناسب برای خود می کنند. در این میان چرخ خیاطی خانگی برای رفع نیاز خیاطی در حجم کار کم و چرخ خیاطی صنعتی برای کاربردهای صنعتی خیاطی در حجم کار بالا مورد استفاده قرار می گیرد. با پیشرفت چرخ خیاطی ، لوازم جانبی چرخ خیاطی نیز بیشتر از قبل شده اند و انواع پایه های دوخت مختلف امروزه برای انجام دوخت های متفاوت وجود دارد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :